Obchodní a dodací podmínky

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

V současné době fungujeme pouze jako internetový antikvariát. Objednávky zpracováváme max. do 48 hodin, s platbou vyčkejte, prosím, na potvrzující email, že knihy jsou pro Vás již připravené. 

Objednané zboží po zaplacení zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou, brzy i GLS. Zásilky posíláme 3x týdně, podle množství zaplacených objednávek, datum odeslání Vám vždy sdělíme emailem.

Knihy s převzetím osobně předáváme po zaplacení k výdeji kolegům do spřáteleného Knihkupectví Hledající obvykle následující den po platbě. I v těchto případech, prosím, vyčkejte na potvrzení, že Vaše platba je již připsána na náš účet a kniha se přesunuje na výdejní místo - knihkupectví HLEDAJÍCÍ v Praze 6, v ulici Za Pohořelcem 12. Tento způsob plateb - platby předem - nám s kolegy knihkupci umožňuje nekomplikovanou dlouhodobou spolupráci. Platby v hotovosti stále umožňujeme, ale pouze po dohodě, nejlépe telefonické. 

V případě nespokojenosti lze knihy vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů ode dne převzetí a to po telefonické nebo emailové dohodě. K vrácení zboží je možno použít jednoduchý formulář „Vrácení zboží“, peníze Vám po dohodě a vrácení knihy pošleme zpět na Váš účet. Vracíme platbu pouze za knihy, nikoli za poštovné. Při osobním odběru budou případné reklamace vyřízeny na výdejním místě. Knihy budou pro osobní odběry připraveny deset pracovních dní, v případě, že budete potřebovat delší čas k vyzvednutí knihy, napište nám email.

Jakékoli dotazy či připomínky rádi vyřídíme telefonicky nebo emailem.

 

CO SE STANE PO ODESLÁNÍ VAŠÍ OBJEDNÁVKY:

- Přijde Vám email potvrzující, že Vaše objednávka byla doručena do našeho antikvariátu

- Do 48 hodin Vám napíšeme, že jsme Vaši knihu připravili, pošleme platební údaje či další potřebné informace

- Po zaplacení pod VS knihu předáváme do knihkupectví Hledající (viz Osobní odběr) nebo posíláme dopravcem (viz Možnosti dodání). Po odeslání knihy Vám zašleme číslo zásilky pro možnost sledování. To je všechno.

- Potvrzení o odeslání/možnosti převzetí obdržíte v den odeslání/předání na výdejní místo. Knihy na naše výdejní místo předáváme každý den, poštou dva až třikrát týdně.

- Pokud Vám z nějakého důvodu nejde kniha objednat přes webové stránky, napište nám nebo zavolejte.

 

PLATBY:

Platební údaje zasíláme po vyhledání objednaných titulů. Ceny knih jsou uvedeny v českých korunách, nejsme plátci DPH. Prodej se řídí občanským zákoníkem v platném znění. 

ČÍSLO ÚČTU (Fio banka):   2401533341/2010

IBAN:   CZ3920100000002401533341

VARIABILNÍ SYMBOL = ČÍSLO OBJEDNÁVKY

Platební údaje Vám vždy přijdou v emailu, potvrzujícím, že knihu máme pro Vás již připravenou.

 

KNIHY:

Všechny knihy jsou antikvární, tedy nejsou nové, jsou čtené a proto jejich stav nemůže být perfektní. Ceny knih zohledňují jejich stáří a stav. Snažíme se na web umisťovat zboží minimálně poškozené, v co nejméně problematickém stavu. Tomu odpovídá popis stavu zboží, který uvádí všechna zjevná opotřebení a který doplňují autentické fotografie.

 

MOŽNOSTI DODÁNÍ:

Zásilky posíláme doporučeně prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny. Celková cena objednávky je součet ceny knihy a poštovného. Způsob a cenu poštovného stanovujeme podle rozměru zásilky v nejlevnější možné variantě ceníku České pošty. Výše ceny knihy a poštovného je v potvrzovacím emailu s platebními údaji oddělena. V den, kdy zásilku budeme odesílat, Vám pošleme email i číslo zásilky pro možnost sledování (ČP) a prodloužení úložní doby. Je možné využít i poslání na dobírku a to u obou dopravců.

Od Vás potřebujeme přesnou adresu místa dodání, jméno, telefonní kontakt a email. Tyto osobní údaje budou použity pouze jako informace pro dopravce za účelem doručení zásilky.

Poštovné (včetně balného) - Česká pošta:

- při platbě předem na účet: 90,-Kč

- dobírka: 150,-Kč

Poštovné (včetně balného) - Zásilkovna:

- při platbě předem na účet: 80,-Kč

- dobírka: 100,-Kč

Poštovné na Slovensko činí prostřednictvím České pošty: platba předem 250,-Kč, dobírka 300,-Kč a to pro všechny balíčky do 8kg. Při využití služb\ Zásilkovna při platbě předem 120-150,-Kč, dobírka plus 1EUR k ceně poštovného.

OSOBNÍ ODBĚR:

Objednávky s osobním převzetím zpravidla vyřizujeme dvakrát týdně, i v těchto případech, prosím, vyčkejte na potvrzení, že Vaše platba je již připsána na náš účet a kniha se přesunuje na výdejní místo. Možnost platit při osobním odběru hotově připravujeme do budoucna.

Knihy je možné vyzvednout osobně v Praze - Břevnově. Osobní odběry zaplacených knih umožňují kolegové ve spřáteleném knihkupectví Hledající. Informaci o tom, že jsou Vaše knihy již připraveny k vyzvednutí Vám pošleme emailem. Kolegům z Hledajících pouze podepíšete jednoduchý formulář o převzetí knihy. Při osobním odběru budou případné reklamace vyřízeny na výdejním místě prostřednictvím formuláře "Vrácení zboží". Pokud by k takové situaci došlo, peníze Vám vrátíme v co nejkratší době na Váš bankovní účet. Vrácení peněz v hotovosti nebude v současné době možné. Knihy budou pro osobní odběry připraveny deset pracovních dní, v případě, že budete potřebovat delší čas k vyzvednutí knihy, napište nám email.

Knihy z Nejmenšího antikvariátu je možné vyzvednout osobně v knihkupectví Hledající na této adrese:

     Knihkupectví Hledající               Otevírací doba prodejny:

     Za Pohořelcem 12                      Pondělí, úterý, čtvrtek, pátek     10 - 18 hod                                                       

     169 00 Praha 6                           Středa     10 - 20 hod

Nejbližší zastávka MHD je Malovanka - tramvaje 22, 25 a autobus 143 a 149. Autobusová zastávka Na Petynce pro autobusy 180 a 149.

Součástí knihkupectví Hledající je i antikvariát esoterické literatury.

www.hledajici.cz

 

ŘEŠENÍ MOŽNÝCH POTÍŽÍ:

Prodej se řídí občanským zákoníkem v platném znění. Ten obsahuje i Právo odstoupit od smlouvy a Postup při nepřevzetí dobírky.

V případě nespokojenosti máte právo knihy vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů ode dne převzetí, vždy po telefonické nebo emailové dohodě. K vrácení zboží je možno použít jednoduchý formulář „Vrácení zboží“, který Vám zašleme nebo postačí vzájemná písemná (email) dohoda. Peníze Vám po vrácení knihy pošleme zpět na Váš účet. Vracíme platbu pouze za knihy, nikoli za poštovné. Při osobním odběru budou případné reklamace stejným způsobem vyřízeny přímo na výdejním místě, v tomto případě vždy s formulářem "Vrácení zboží".

Při zasílání knih Českou poštou a na dobírku: Pokud knihy nevyzvednete včas a ty se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, budeme potřebovat uhradit škody v hodnotě nákladů poštovného a balného (viz Možnosti dodání). Pokud budete chtít knihy znovu poslat, bude potřeba uhradit náklady s tím spojené a to platbou před dalším zasláním a to i v případě dobírky.

Ke konci úložní doby zásilky lze dobu uložení na Vaší poště prodloužit až o 3 týdny, standardní úložní doba je 14 dní.